Rainbow Bahçe Mobilyaları

Yücel Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1985 yılında Yücel Soğuk Çekme San. Tic. A.Ş. adı altında kurulmuştur. Faaliyetlerine ilk olarak transmisyon mili üretimi olarak başlamıştır. 1994 yılında ise (Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ilk olarak) laminant büro mobilya imalatına başlanılmıştır.

Diğer yandan Büyüknacar ailesinin ana firması olan Şark Çelik 1965 yılından 1996 yılına kadar büro mobilya üretimi alanında faaliyet göstermiştir. Başta Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin her noktasına bayilik ağı kurulmuştur. Bu iş akışı o tarihten bu yana artarak devam etmektedir.

1997 yılı başında Yücel Soğuk Çekme San. Tic. A.Ş.’nin Büyüknacar ailesi dışındaki ortakları ile yolları ayrılmış ve Yücel Soğuk Çekme San. Tic. A.Ş. ile Şark Çelik firmaları aktif ve pasifiyle birleştirilerek tamamı Büyüknacar aile şirketine dönüştürülmüş ve ünvanı Yücel Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Yücel Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. için, 1999 yılında Gaziantep 3. Organize Sanayi Bölgesinde 17.540 m2 arsa satın alınarak yeni fabrika binası inşaatına başlanmış ve 2000 yılında 8.000 m2 kapalı alanı olan yeni fabrika binasına taşınılmıştır.

2002 yılından itibaren yeni üretim alanı olarak planlanan plastik bahçe mobilyası üretimine başlanılmış, 2009 yılında piyasada kabul görmüş DELTA markasının isim hakkı ile kalıpları satın alınıp DELTA ve RAİNBOW markaları adı altında üretim faaliyetleri sürdürülmüştür.

Ayrıca stadyum koltuklarında farklı model ve farklı uygulama şekilleri, açık ve kapalı spor salonları ve teleskopik tribünlere stadyum koltuğu uygulamaları ile bu sektörde de başarılı çalışmalarına devam etmektedir. Galatasaray TT Arena, Kayseri Kadir Has, Ankara Yenikent Asaş gibi daha bir çok büyük projeye Yücel Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. imzasını atmıştır.

2010 yılında ürün yelpazesine İtayla, Çin , Tayvan ve Belçika gibi ülkelerden ithalatımız olan rattan bahçe mobilyaları da eklenmiş, 4 yıl gibi kısa bir sürede Yücel Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. cafe ve otellerde kullanılan bu ithal mobilyaların en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

2016 yılı itibari ile hem yeni enjeksiyon makinaları ve kalıpları ile ve hem de yeni rattan mobilya ithalatlarımızla yatırımlarımız devam etmektedir. Yapılan yatırımlar neticesinde Yücel Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bahçe mobilyası sektöründeki market payı gün geçtikçe artmakta; geniş ürün yelpazesi, stok çeşitliliği ve hızlı üretim kapasitesi sayesinde şu anda 62 farklı ülkeye ihracat yapılmaktadır.

İletişim

E: info@bmsmobilya.com

T: +90 216540 8512

HQ: Şerifali Mah. Turgut Özal Blv. No:198/1 34775 Ümraniye / İstanbul

Showroom: Kağıthane Cad. No:112 – 114 34403 Çağlayan / Kağıthane / İstanbul